„Żołnierze AK i WiN na Podlasiu”

Serdecznie zapraszamy na uroczyste otwarcie wystawy

pt. „Żołnierze AK i WiN na Podlasiu”

autorstwa absolwenta naszego Liceum pana Leszka Albiniaka

Niedziela, 1. marca, godz. 8.00

aula I Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Porytowego Wzgórza

w Janowie Lubelskim.

Czas trwania wystawy: 1-7 marca

(niedziela: godz. 8:00-14:00; poniedziałek - piątek: godz. 8.00-15.00; sobota 10.00-14.00).

Wystawa obejmuje:

- film ze Stefanem Kozakiem - partyzantem AK; placówka Dawidy i Placówka WiN

w Gęsi na Podlasiu
- 9 biogramów partyzantów: Kruk, James, Bohun, Rola, Styczeń,

Wacha, Kurazan, Żandarm i Mały
- 300 stron akt w skoroszytach
- zdjęcia żołnierzy, więźniów, aresztów i obozów koncentracyjnych, grobów bohaterów

Armii Krajowej oraz Wolność i Niezawisłość
- skany aktów urodzenia partyzantów i mini drzewa genealogiczne ich rodów
- fragmenty wielu książek oraz wycinki prasowe

Jednocześnie informujemy, że wystawa odbędzie się

również w Hrubieszowskim Domu Kultury w dniu 1 marca o godz. 12:00.

Serdecznie zapraszamy!

W imieniu autora wystawy i społeczności szkolnej

Wiesława Dyjach - Dyrektor

I Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim

14 Lutego – Walentynki

Kochamy polskie święta i tradycje i z dumą obchodzimy je w naszej szkole, ale jednocześnie chcemy czerpać z bogactwa kulturowego innych krajów. Znajomość języka angielskiego umożliwia uczniom i ułatwia to uczestnictwo. Jesteśmy otwarci na inne kultury i tradycje, co poszerza nasze horyzonty, a jednocześnie uczy tolerancji i kształtuje właściwą postawę wobec innych narodowości.

W lutym dzięki zaangażowaniu i współpracy nauczycieli języka angielskiego udało się zmotywować naszych uczniów do wzięcia udziału w konkursie plastyczno – językowym. Uczniowie mieli okazję do rozwijania swojego talentu językowego i plastycznego przygotowując kartkę z życzeniami Walentynkowymi.

Piękne, ponadczasowe sentencje i wiersze, które umieścili na kolorowych kartkach przypominają nam o sile i roli miłości w naszym życiu, która jak mówi poeta J. Dryden ‘...nie jest naszym wyborem, ale przeznaczeniem.’

Jedna z kartek została przekazana dzieciom z Domu Dziecka, z którym współpracuje nasza szkoła. Dziękujemy za udział w konkursie.

Organizatorzy:

Nauczyciele języka angielskiego

Od serca o serca

Okaż serce innym

Mnóstwo słodyczy, przybory szkolne i biurowe, gry planszowe, wiele serca i szczerych gestów! Kolejny raz Nasza Młodzież pokazała, że jest wrażliwa na potrzeby innych! Nie zawiedliście! Dziękujemy klasom 1Ap, 1Bp, 1Cp, 1Dp, 1A, 1C, 1D, 1E, 2A, 2B, 2C, 2D, 3C i ich Wychowawcom! Wszystkie ofiarowane przez Was dary w środę zostaną dostarczone do placówki Promyk.

Z walentynkowymi pozdrowieniami SU i jego opiekunowie.

Turniej o Puchar Dyrektora Szkoły 2020

Regulamin Turnieju Piłki Siatkowej  Pobierz

ZGŁOSZENIE DO ZAWODÓW MIĘDZYSZKOLNYCH  Pobierz

Wednesday the 26th. Custom text here. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.