Kategoria: Uncategorised
Utworzono: środa, 08, luty 2017 Opublikowano Super User

Całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania (800 12 12 12 ) i dedykowany młodym ludziom czat internetowy

Zważywszy na sytuację związaną z panującą pandemią koronawirusa oraz wiążącymi się z nią przymusem izolacji, ograniczenia kontaktów, w tym też utrudnionej możliwości uzyskania pomocy psychologicznej, Rzecznik Praw Dziecka zainicjował przedsięwzięcie stanowiące jedną z możliwości odpowiedzi na potrzeby dzieci i młodzieży zmagających się z kryzysem psychiczny:

• całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania – 800 12 12 12,
  • dedykowany młodym ludziom czat internetowy prowadzony przez profesjonalnych psychologów.

Podejmując kontakt za pośrednictwem tych dwóch kanałów komunikacji dziecko uzyskać może natychmiastowe wsparcie, podzielić się swoimi przeżyciami i wspólnie ze wspierającą osobą dorosłą zastanowić się nad rozwiązaniem swoich problemów.

Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka wspomogła Telekomunikacja Polska (obecnie Orange), jako operator telekomunikacyjny zaangażowany społecznie w pomoc dzieciom. Dzięki tej współpracy dzwoniący pod numer telefonu zaufania nie ponoszą żadnych kosztów.

Także wspomniany wcześniej czat internetowy ma charakter nieodpłatny, nie wymaga również logowania ani instalowania aplikacji. Komunikacja odbywa się na stronie internetowej rzecznika – brpd.gov.pl, a obsługujący czat eksperci są osobami profesjonalnie przygotowanymi do udzielania dzieciom i młodzieży takiego wsparcia.

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania I Liceum Ogólnokształcącego im.Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim w związku z pandemią koronawirusa.

W naszej szkole funkcjonuje wirtualny gabinet pomocy psychologiczno-pedagogicznej, w którym dyżur pełni pedagog Bożena Czapla ( poniedziałek 8.00-15.00, wtorek 8.00-15.00, środa 8.00-12.00, czwartek 7.00-9.00, piątek 7.00-9.00).

Kontakt indywidualny z pedagogiem za pomocą:

uczniowie i nauczyciele dodatkowo TEAMS;

w sprawach pilnych – tel. 668351278

Telefony zaufania:

Godziny pracy pedagoga szkolnego

mgr BOŻENY  CZAPLI

w roku szkolnym 2019/2020

7.00-09.00

8.00-12.30

8.00-14.30

8.00-15.00

7.00-9.00

mgr Bożena Czapla pedagog, doradca zawodowy

Zwróć się do pedagoga szkolnego, gdy:

Uczniu!!!

• chcesz podzielić się swoją radością, sukcesem;

• chcesz porozmawiać o ważnych dla Ciebie sprawach;

• czujesz, że nikt Cię nie rozumie, jesteś osamotniony;

• potrzebujesz pomocy w odnalezieniu rozwiązań w trudnych sytuacjach;

• masz trudności edukacyjne i chcesz im zaradzić;

• nie potrafisz porozumieć się z nauczycielem;

• masz problemy rodzinne, znajdujesz się w trudnej sytuacji materialnej;

• zastanawiasz się nad sobą i swoją drogą życiową lub edukacyjną;

• masz ciekawe pomysły, którymi chcesz się podzielić;

Rodzicu!!!

• masz problemy wychowawcze ze swoim dzieckiem;

• chcesz mu pomóc, ale nie wiesz jak;

• Twoje dziecko nie chodzi regularnie do szkoły;

• zauważyłeś, coś dzieje się z nim niedobrego…

• nie potrafisz z nim już rozmawiać;

Zapraszam - postaram się pomóc!

Dla Uczniów

Wednesday the 16th. Custom text here. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.