I Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim

Nasi uczniowie uczestniczyli w zajęciach na Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej

Drukuj
Utworzono: środa, 30, styczeń 2013

Klasa biologiczno - chemiczna IA oraz uczniowie innych klas zainteresowanych chemią wzięli udział w zajęciach z chemii, które odbyły się na Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej. Uczniowie mieli okazję zobaczyć jak wyglądają pracownie chemiczne oraz uczestniczyć w zajęciach i wykładach przygotowanych specjalnie dla nich. Przygotowane dla nas wykłady to:
1. Gry i zabawy chemiczne - prowadzący  prof. Michał Fedoryński.
2.  O sposobach rozwiązywania zadań technologicznych – wykład  prof. Krzysztofa Krawczyka przeznaczony dla uczniów biorących udział w konkursie chemicznym Politechniki Warszawskiej.

Zajęcia odbyły sie w Zakładzie Technologii Nieorganicznej i Ceramiki, który zajmuje sie szeroko rozumianą problematyką formowania materiałów ceramicznych, kompozytów ceramiczno-polimerowych oraz kompozytów ceramiczno-metalowych.  Badania te dotyczą zarówno gęstej ceramiki funkcjonalnej i konstrukcyjnej, ceramiki porowatej projektowanej dla potrzeb filtracji, bioceramiki stosowanej w medycynie i stomatologii, cieczy dylatancyjnych, otrzymywania mikroreaktorów ceramicznych oraz archeometrii.

Prowadzenie:
Małgorzata Krzysztoń-Żytko

 

Sunday the 27th. Custom text here. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.