I Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim

Podkarpacki Konkurs Matematyczny im. Franciszka Lei

Drukuj
Utworzono: niedziela, 27, styczeń 2013

 

Życiowe przesłanie prof. Franciszka Lei

  „Jesteśmy jeden dla drugiego”.

 Już  po raz trzeci 26.01.2013 w Liceum Ogólnokształcącym im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w JanowieLubelskim odbyły się eliminacje powiatowe  Podkarpackiego Konkursu Matematycznego im. Franciszka Lei. W tym roku do etapu powiatowego przystąpiło 19 uczestników z janowskiego  gimnazjum oraz klas pierwszych i drugich LO im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim.

    Organizatorami konkursu są OddziałPodkarpacki Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki, Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli oraz dyrektorzy szkół, w których odbywają się poszczególne etapy konkursu. Konkurs odbywa się pod patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Rzeszowskiego Oddziału PolskiegoTowarzystwa Matematycznego. Od czterech lat  uczniowie naszego powiatu a w szczególności naszego LO  z powodzeniem rywalizują ze swoimi rówieśnikami z 23 powiatów województwapodkarpackiego zajmując czołowe lokaty na wszystkich etapach konkursu. (Uczeń klasy IIIh  Przemysław Dycha  był laureatem X i XI konkursu zdobywając w roku 2010 I miejsce zaś w roku2011 II miejsce).   Nasz powiat jest jedynym powiatem województwa lubelskiego, który przyłączył się do konkursu, którego celem jest:

  • popularyzacja wiedzy i umiejętności matematycznych wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych,
  • motywowanie uzdolnionych matematycznie uczniów do nauki i nauczycieli do pracy z młodymi pasjonatami,
  • przygotowanie uzdolnionych matematycznie uczniów do udziału w Olimpiadzie Matematycznej,
  • wprowadzenie uczniów w atmosferę przyszłych egzaminów,
  • diagnozowanie umiejętności uczniów pod kątem odkrywania talentów matematycznych.

 Poziomy konkursu

       PKM odbywa się na dwóch poziomach.

Uczestnikami pierwszego poziomu konkursu  mogą być uczniowie klas pierwszych liceów, klas pierwszych i drugich techników oraz klas trzecich gimnazjów, zaś uczestnikami drugiego poziomu uczniowie klas drugich liceów oraz klas trzecich techników.

 Etapy konkursu

Konkurs (na każdym z poziomów) przebiega w czterech etapach: szkolnym, powiatowym, rejonowym i wojewódzkim.

Ponieważ w województwie podkarpackim konkurs cieszy się wielkim zainteresowaniem nie tylko nauczycieli matematyki, ale też uczniów, organizatorzy pomyśleli aby rozszerzyć zasięg działania na inne województwa. Może w przyszłości inne powiaty naszego województwa włączą się czynnie i poszerzą listę powiatów biorących udział w tym prestiżowym konkursie.

Mamy wielką nadzieję, że w tym roku szkolnym uczniowie naszego powiatu: Kiszka Bartosz z  PublicznegoGimnazjum im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim , Golec Piotr, Surtel Katarzyna, GąbkaDawid, Bożek Mariusz z LO im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim   przejdą pomyślnie eliminacje rejonowe w Stalowej Woli by odnieść sukces w  etapie wojewódzkim w Rzeszowie.

 

                                                   Zygmunt Sowa

                                                   Przewodniczący Komisji Powiatowej

                                                   XIII Podkarpackiego Konkursu Matematycznego

                                                   im. Franciszka Lei 

 

Prowadzenie:
Małgorzata Krzysztoń-Żytko

Irena Dycha

Sunday the 31st. Custom text here. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.