I Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim

DZIEŃ JĘZYKA NIEMIECKIEGO Z DEUTSCH-WAGEN-TOUR

Drukuj
Utworzono: czwartek, 06, marzec 2014

W dniu 03marca 2014r. na dziedzińcu naszej szkoły zaparkował kolorowy volkswagen. Przybył on na zaproszenie nauczycieli języka niemieckiego aby uatrakcyjnić  Dzień języka niemieckiego, który został zorganizowany w naszej szkole.

 „Deutsch- Wagen –Tour”  to ogólnopolski projekt , który ma na celu promocję nauki języka niemieckiego wśród dzieci i młodzieży.  Akcja polega na tym, że po kraju jeżdżą niezwykłymi samochodami lektorzy Instytutu Goethego i przeprowadzają w szkołach zajęcia w formie gier, zabaw

i konkursów. Tak więc od godziny 10:00 do 13:30 aula naszej szkoły rozbrzmiewała językiem niemieckim i śmiechem zadowolonych uczniów.

W warsztatach uczestniczyli uczniowie klas pierwszych i drugich, którzy dopiero w liceum rozpoczęli przygodę z językiem niemieckim. Wizytę Deutsch-Wagena poprzedziły kilkudniowe przygotowania. Uczniowie wykonali  plakaty zachęcające do nauki języka niemieckiego i wzięli udział w wewnątrzszkolnym konkursie języka niemieckiego.

Każdy uczestnik spotkania otrzymał drobny upominek promujący akcję Deutsch-Wagen-Tour, ponadto p. Katarzyna Żurawska wręczyła nagrody zwycięzcom konkursu, polegającego na poprawnym przeczytaniu niemieckich łamańców językowych. Zarówno w tym konkursie jak

i szkolnym konkursie znajomości języka niemieckiego niepokonana okazała się nasza prymuska, uczennica pierwszej klasy – Justyna Wójcik. Wszystkim nagrodzonym, a zwłaszcza Justynie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesow!

Wizyta Deutsch-Wagen-Tour w naszej szkole przekonała uczniów, że nauka języka naszych zachodnich sąsiadów ma sens, a język ten wcale nie jest trudny. Wręcz przeciwnie dostrzegli oni  wiele podobieństw do bardziej popularnego języka angielskiego, a nawet języka polskiego. Znajomość języka niemieckiego jest przecież ogromną korzyścią edukacyjną w dzisiejszej Europie, której bogactwem jest właśnie jej wielojęzyczność.

Można zatem śmiało powiedzieć, że uczniowie naszej szkoły stają się Europejczykami

w pełnym tego słowa znaczeniu dzięki bogatej ofercie edukacyjnej w nauczaniu języków obcych, którą realizuje nasze liceum.       

                                                                                                                                        Luiza Jonak


 

Prowadzenie:
Małgorzata Krzysztoń-Żytko

 

Sunday the 27th. Custom text here. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.