I Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim

Z DUŻYMI SUKCESAMI NA „DYKTANDZIE ROMANISTY” !!!

Drukuj
Utworzono: poniedziałek, 03, luty 2014

14 stycznia 2014 roku w Instytucie Filologii Romańskiej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie odbyła się II edycja Dyktanda Romanisty. Młodzież z całego województwa, zamiłowana w kulturze, historii Włoch oraz pasjonująca się językiem włoskim przyjechała na finał. Tematem tekstu tegorocznej edycji była geografia Il Bel Paese. Wśród 18 finalistów były cztery uczennice naszej szkoły. Trzy z nich odniosły wielki sukces zajmując pierwsze trzy miejsca. Wiktoria Deliu Żuraw (klasa II b) zajęła pierwsze miejsce, Iwona Pudło (I c) zdobyła drugą lokatę, Ada Chojak (III a) uplasowała się na trzecim miejscu. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się biegłą znajomością języka włoskiego na poziomie B1.

Po zmaganiach z ortografią włoską, w godzinach poprzedzających galę ogłoszenia wyników uczniowie wraz z nauczycielami wzięli udział w różnych atrakcjach przygotowanych przez organizatorów, m.in. w wykładach wygłoszonych przez pracownika naukowego IFR KUL Stefano Gandiniego.

Uroczystym ogłoszeniu wyników połączonym z wręczeniem nagród laureatom przewodniczyła Pani Prorektor ds. Promocji i Kontaktów z zagranicą profesor Urszula Paprocka – Piotrowska. Po wręczeniu nagród wysłuchaliśmy koncertu gitarowego w wykonaniu uczniów ze Szkoły Muzycznej im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie.

Grzegorz Mazur


 

Prowadzenie:
Małgorzata Krzysztoń-Żytko

 

Sunday the 27th. Custom text here. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.