I Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim

W I LO IM.BOHATERÓW PORYTOWEGO WZGÓRZA W JANOWIE LUBELSKIM RUSZYŁY STACJONARNE KONSULTACJE DLA MATURZYSTÓW

Utworzono: środa, 24, luty 2021

Matura tuż, tuż, więc przygotowania do egzaminu ruszyły pełną parą. Oprócz dodatkowych zajęć prowadzonych online rozpoczęły się konsultacje dla maturzystów z przedmiotów egzaminacyjnych, które prowadzone są od początku lutego w szkole. Uczniowie klas III mają możliwość uczestniczenia w zajęciach z każdego przedmiotu zdawanego na maturze. W małych, dwunastoosobowych grupach, z zachowaniem reżimu sanitarnego, uczniowie ostatnich klas pracują pod okiem nauczycieli, którzy według opracowanego przez Dyrekcję szkoły harmonogramu spotykają się z młodzieżą, by udzielać wskazówek, powtarzać treści potrzebne do egzaminu czy też rozwiać wątpliwości związane z niektórymi zagadnieniami. Warunki lokalowe placówki w pełni pozwalają na to, by każdy uczeń, który zgłosi chęć uczestnictwa w zajęciach, mógł spotkać się w szkole ze swoim nauczycielem. Cieszymy się, że uczniowie korzystają z tej formy wsparcia i po zakończeniu zajęć online przychodzą do szkoły, by jeszcze dodatkowo popracować rozwiązując zadania czy też utrwalając już zdobytą wiedzę.

Drodzy maturzyści! Życzymy Wam owocnej pracy, która z pewnością przyniesie spodziewane efekty. Mimo iż czasem czujecie się jak Syzyf, którego przygniata ciężar zmagań, a spadający u szczytu góry głaz wydaje się zbyt ciężki, to pamiętajcie słowa autora jednej z Waszych lektur, Alberta Camusa:

„Aby wypełnić ludzkie serce, wystarczy walka prowadząca ku szczytom. Trzeba wyobrazić sobie Syzyfa szczęśliwym…”

Odnajdźcie w swej ciężkiej pracy sens ludzkiej egzystencji.

Z pozdrowieniami:

Wasi nauczyciele

Wednesday the 16th. Custom text here. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.