I Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim

NARODOWE CZYTANIE 2020 W I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCACYM IM.BOHATERÓW PORYTOWEGO WZGÓRZA W JANOWIE LUBELSKIM

Utworzono: niedziela, 06, wrzesień 2020

Wierzę, że w tym szczególnym dla nas wszystkich czasie, kiedy razem pokonujemy epidemię, wspólna lektura klasyki polskiej literatury jeszcze silniej nas zjednoczy, przynosząc wiele czytelniczej satysfakcji i ponownie łącząc w przekonaniu o doniosłości dzieł naszych największych pisarzy – tymi słowami Prezydent RP Andrzej Duda zachęcał w tym roku wszystkich  do współtworzenia akcji Narodowe Czytanie.

Istotnie, w tym roku Narodowe Czytanie jak nigdy przedtem zjednoczyło wszystkich uczniów  I Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim, którzy w przededniu wydarzenia, w piątek o godz.10.55 przystąpili do akcji czytając równolegle w każdej sali lekcyjnej wybrane fragmenty Balladyny Juliusza Słowackiego. Do czytania dzieła J. Słowackiego zachęciła również Dyrektor szkoły Wiesława Dyjach, która w nagraniu opublikowanym na szkolnym profilu Facebook podziękowała  młodzieży za włączenie się do akcji . W tym dniu uczniowie mogli również obejrzeć małą  wystawę zatytułowaną „Balladyna na deskach teatru”, a także wziąć udział w tworzeniu „ściany cytatów” na tablicy kreatywnej.

W sobotę, w dniu akcji Narodowe Czytanie 2020 szkolny Facebook tętnił życiem- można było obejrzeć i usłyszeć fragmenty Balladyny J. Słowackiego w wykonaniu reprezentantów wszystkich klas. Talenty recytatorskie i aktorskie sprawiły, iż na nowo odkryliśmy dramat J.Słowackiego, a refleksja towarzysząca podczas odbioru dzieła z pewnością pozostanie z nami do następnej edycji Narodowego Czytania.

Wspólne czytanie klasyków polskiej literatury-mimo trudnego czasu-pokazuje jak ważna jest dla nas wszystkich sztuka, zaś pełna zaangażowania postawa młodzieży utwierdza nas w przekonaniu, iż „Literatura kształtuje i budzi „ (ks.J.Twardowski).

Thursday the 24th. Custom text here. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.