I Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim

Wszystko dobre, co się dobrze kończy !

Drukuj
Utworzono: piątek, 03, styczeń 2020

            Na pozytywne zakończenie roku kalendarzowego, 20 grudnia 2019,  klasy 1D i 1Dp      z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim razem z nauczycielami :  panią Bożeną Czaplą, panią Małgorzatą Michalczyk i  panią Violettą Surtel  odwiedziły Warszawę.

            Wyruszyliśmy rano około godziny 5 i pojechaliśmy do Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskiego, gdzie mieliśmy przyjemność wysłuchania wykładu o gąsienicowych wozach bojowych na wydziale mechaniki i budowy maszyn. Dostaliśmy tam małe upominki i przeszliśmy do wydziału chemii.  Tam z kolei mieliśmy okazję zapoznać się z historią materiałów wybuchowych, zobaczyć je w akcji, a nawet obejrzeć z bliska i dotknąć! To był bez wątpienia wystrzałowy punkt naszej wyprawy !

            Kolejnym punktem naszej wycieczki był taras widokowy znajdujący się w Pałacu Kultury i Nauki. Wyjechaliśmy windą na 30 piętro,  na wysokość 114 metrów w zaledwie 19 sekund i mieliśmy szansę zobaczyć panoramę Warszawy nocą. Była ona niesamowicie oświetlona i wyglądała jak niebo usiane milionem gwiazd. Widok ten zapierał dech w piersiach, a przy okazji można dodać,że na tych wysokościach hulał mocny wiatr, któremu jednak nie udało się nas oderwać od podziwiania tego magicznego widoku. Wszyscy oddali się pasji robienia zdjęć.

            Po zrobieniu sobie pamiątkowego zdjęcia,  wybraliśmy się na fantastyczny  spacer Traktem Królweskim. Po drodze mijaliśmy architektoniczne atrakcje Warszawy skąpane w blasku iluminacji świątecznych. Widok ten i wyjątkowa atmosfera, która unosiła się nad stolicą przypominały nam o zbliżających się świętach. Na zakończenie dnia odwiedziliśmy teatr Roma. Spektakl "Aida" zachwycił wszystkich obecnych. Oprócz niesamowitej historii o sile miłości można było podziwiać doskonałe efekty specjalne, ruch świateł, dekoracje, a nawet same stroje aktorów, których talent muzyczny przebił oczekiwania widzów.

            Cieszymy się z mile spędzonych chwil i dziękujemy nauczycielom za zorganizowanie wspaniałej wycieczki. Mamy nadzieję na kolejne wyjazdy i pozytywne wspomnienia.

Tekst: Wiktoria Garbacz 1Dp

Prowadzenie:
Małgorzata Krzysztoń-Żytko

 

Saturday the 26th. Custom text here. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.