I Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim

Tyle razy jesteś człowiekiem, ile razy wyciągasz pomocną dłoń.

Drukuj
Utworzono: piątek, 27, grudzień 2019

              Uczniowie klasy 1 Dp chętnie dzielą się z innymi tym co posiadają. Zarażają innych swoim uśmiechem i chętnie biorą udział w akcjach charytatywnych.

            W tym roku wzięliśmy już udział w wielu akcjach pod opieką naszej wychowawczyni  Małgorzaty Michalczyk, która daje nam niesamowity przykład  altruizmu. Jednym z naszych pierwszych działań był zakup dużego misia dla dzieci z hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie. Wszyscy chętnie złożyliśmy się na pluszaka i mamy nadzieję, że sprawił on radość chociaż jednemu z  podopiecznych . Nasza klasa równie chętnie zaczęła zbieranie plastikowych nakrętek, które będą  przekazane na rzecz zakupu sprzętu rehabilitacyjnego dla niepełnosprawnych dzieci.

            Z okazji zbliżających się świąt kupiliśmy kartki bożonarodzeniowe, lecz zamiast wydawać pieniądze w marketach zakupiliśmy kartki wykonane przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Janowie Lubelskim, a tym samym wsparliśmy finansowo placówkę Caritas.

            Pamiętamy również o naszych czworonożnych przyjaciołach. W tym roku wzięliśmy udział w akcji SU Charytatywnie dla zwierząt i zakupiliśmy karmę oraz przysmaki dla zwierząt, które zostały przekazane do przychodni weterynaryjnej Animal Care w Janowie Lubelskim oraz do Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Lublinie.

Jesteśmy dumni, że nasi przyjaciele mimo młodego wieku myślą o tak ważnych sprawach.      Mamy nadzieję, że  empatia i wrażliwość  na potrzeby drugiego człowieka będą nas motywowały do dalszych działań i  chętnie będziemy się włączać w działania szkolnego koła wolontariatu.

 

Tekst: Wiktoria Garbacz, Aleksandra Olszyńska

Prowadzenie:
Małgorzata Krzysztoń-Żytko

 

Saturday the 26th. Custom text here. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.