I Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim

Tytuł Lidera Wiedzy i Ochrony Środowiska dla uczennicy I LO Barbary Dudy

Drukuj
Utworzono: piątek, 13, grudzień 2019

   W dniu 4 grudnia 2019 r. w Zamościu odbyła się  wojewódzka gala wręczenia stypendiów „Lider Wiedzy i Ochrony Środowiska.”

Program  stypendialny został zorganizowany i sfinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie,  Kuratorium Oświaty w Lublinie oraz objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Powiat Janowski reprezentowała uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Porytowego Wzgórz  w Janowie Lubelskim Barbara Duda wraz z opiekunem Marzeną Hys-Mazur. Basia zakwalifikowała się do programu dzięki wysokim wynikom w nauce i sukcesom w Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej na szczeblu ogólnopolskim (centralnym) . Aby uzyskać tytuł „Lidera Wiedzy i Ochrony Środowiska”, Basia w okresie od maja do października wykonywała zadania określone w regulaminie  stypendialnym. Przeprowadziła min. obserwacje i badania wybranych gatunków dzikich roślini zwierząt ,  zmian warunków atmosferycznych, współpracowała z instytucjami działającymi na rzecz ochrony środowiska oraz rozpropagowała w środowisku lokalnym programu „Czyste powietrze”.

Za współpracę i pomoc dziękujemy inspektor ds. gospodarki odpadami i ochrony przyrody pani Urszuli Flis z wydziału Budownictwa, Ochrony Środowiska i Rolnictwa w Starostwie Powiatowym, która pomogła nam zapoznać się z Program Ochrony Środowiska Dla Powiatu Janowskiego, opowiedziała o podejmowanych i realizowanych działaniach oraz pokazała efekty niektórych z nich w terenie. Szczególne podziękowania należą się pani dyrektor Wiesławie Dyjach, która w okresie wakacyjnym wspierała nasze działania a następnie pozytywnie je oceniła.

Marzena Hys-Mazur


 

Prowadzenie:
Małgorzata Krzysztoń-Żytko

 

Saturday the 26th. Custom text here. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.