I Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim

Juvenes Translatores 2019 w I LO – konkurs dla najlepszych młodych tłumaczy w Unii Europejskiej!

Drukuj
Utworzono: środa, 27, listopad 2019

   Dnia 21 listopada 2019 roku w naszej szkole miał miejsce konkurs tłumaczeniowy organizowany przez Dyrekcję Generalną ds. Tłumaczeń Pisemnych Komisji Europejskiej.

Przechodząc pozytywnie wcześniejsze kwalifikacje, I Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim znalazło się wśród najlepszych 51 szkół średnich w Polsce oraz 751 w całej Unii Europejskiej rywalizujących w zawodach lingwistycznych.

Uczennice nas reprezentujące miały za zadanie do przetłumaczenia w ciągu 120 minut teksty na język polski z języków urzędowych UE nauczanych w naszej szkole: Magdalena Rząd – język angielski, Karolina Siembida – język francuski, Adrianna Machulak – język niemiecki oraz Karolina Jagiełło – język włoski.

W oczekiwaniu na wyniki, życzymy powodzenia oraz gratulujemy naszym uczestniczkom znalezienia się w tak ekskluzywnym gronie młodych tłumaczy UE!

 

Koordynator konkursu: Grzegorz Mazur

/nauczyciel j. francuskiego i j. włoskiego/

Prowadzenie:
Małgorzata Krzysztoń-Żytko

 

Saturday the 26th. Custom text here. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.