I Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim

Centrum Brytyjskie British Council przy UMCS

Drukuj
Utworzono: piątek, 22, listopad 2019

  

Uczniowie z Janowskiego I LO w British Council

18 listopada grupa uczniów z naszej szkoły  zainteresowana egzaminem FCE z języka angielskiego, pod opieką p. Magdy Wójtowicz i p. Beaty Mrozowskiej odwiedziła Centrum Brytyjskie British Council przy UMCS w Lublinie. Tam zostaliśmy zapoznani z dokładnym przebiegiem egzaminu, a także możliwościami, jakie otwiera nam uzyskany certyfikat. Dostaliśmy również wiele instrukcji i stron internetowych, dzięki którym sami możemy przygotować się do podejścia do egzaminu. Na koniec spotkania w brytyjskiej bibliotece mieliśmy możliwość przejrzenia jej księgozbioru, a także założenia karty członkowskiej.

Następnie przeszliśmy na KUL, gdzie spotkaliśmy się ze studentami filologii angielskiej, działającymi w kole naukowym. Opowiedzieli nam oni, czym dokładnie zajmuje się ich kierunek, a jedna ze studentek, Paulina, podzieliła się z nami swoją historią wyjazdów na Erasmus (program wymiany studentów) do Hiszpanii oraz 3-miesięczny Camp America do Stanów Zjednoczonych, do których bardzo nas zachęciła. Studenci zaproponowali nam też parę sposobów skutecznej nauki, przy czym jeden z nich usłyszeliśmy w całości po angielsku od Uli, która przyjechała ze Stanów Zjednoczonych, by studiować na KUL-u.

Na koniec zagraliśmy w kilka gier i quizów sprawdzających naszą językową wiedzę, przy czym towarzyszyło nam dużo zabawy, a z całego wyjazdu wynieśliśmy ważne informacje dotyczące egzaminu FCE i j.angielskiego.

 

Opracowała: Kinga Jednac z kl. 1Ap

 

Prowadzenie:
Małgorzata Krzysztoń-Żytko

Irena Dycha

Wednesday the 23rd. Custom text here. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.