I Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim

Wizyta wolontariuszy na cmentarzu

Drukuj
Utworzono: czwartek, 07, listopad 2019

   „Umarłych wieczność dotąd trwa,
dokąd pamięcią im się płaci.”

Wisława Szymborska

Są dni pełne radości, szczęścia i uniesień. Ale są też inne – pełne zadumy i smutku.
I taki jest dzień 1 listopada, kiedy to przychodzimy na cmentarze, zapalamy znicze, wspominamy i tęsknimy.

   29 października 2019 r. grupa wolontariuszy z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Porytowego Wzgórza wraz z opiekunami odwiedziła cmentarz parafialny w Janowie Lubelskim. Tuż przed uroczystością Wszystkich Świętych zapaliliśmy znicze na grobach nauczycieli i uczniów naszej szkoły. Odwiedziliśmy również groby poległych żołnierzy walczących o naszą wolność.

Wizyta na cmentarzu i w miejscach pamięci narodowej była niezwykłą okazją sprzyjającą pogłębieniu wiadomości na temat naszej przeszłości. Uczniowie w powadze i zamyśleniu uczestniczyli w tej historycznej wędrówce.

Opiekunowie wolontariatu  nauczyciele bibliotekarze LO: Izabela Wąsek i Agnieszka Gierczak

Prowadzenie:
Małgorzata Krzysztoń-Żytko

 

Saturday the 26th. Custom text here. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.