I Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim

PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW NA ŚWIĘTY KRZYŻ 2019

Drukuj
Utworzono: poniedziałek, 30, wrzesień 2019

PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW NA ŚWIĘTY KRZYŻ 2019

20 września 2019 roku tegoroczni maturzyści z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim udali się z pielgrzymką  na Święty Krzyż. Nasze pielgrzymowanie rozpoczęliśmy od wędrówki Szlakiem Królewskim do Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego. Podczas wędrówki wszyscy uczestniczyli w nabożeństwie Drogi Krzyżowej. Rozważania poszczególnych stacji odczytywała młodzież. Następnie została odprawiona uroczysta Msza Święta, której oprawę muzyczną i liturgiczną przygotowali uczniowie liceum. Eucharystia została odprawiona w intencji zdania egzaminu maturalnego oraz o potrzebne łaski dla młodzieży i  pracowników szkoły. Wspólnie dobrze przeżyliśmy ten czas na pogłębianiu wiary i umacnianiu przyjaźni z Bogiem. Na pewno przemyślenia jakie stamtąd wynieśliśmy, zostaną na długo w naszych sercach. Nad właściwym przebiegiem pielgrzymki czuwali katecheci i wychowawcy klas trzecich.

Tekst: Klaudia Pawelec kl.3a

Zdjęcia: Łucja Wieleba kl. 3a

Prowadzenie:
Małgorzata Krzysztoń-Żytko

Irena Dycha

Thursday the 28th. Custom text here. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.