I Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim

li „Tyle słońca … i sukcesów !”

Drukuj
Utworzono: poniedziałek, 24, czerwiec 2019

  Wiele jest pięknych, wzruszających dni w życiu naszego liceum, które napawają nas dumą.  Niewątpliwie jednym z nich, który zapada w naszej pamięci i smakuje wyjątkowo jak wisienka na torcie jest zakończenie roku szkolnego.

            W tym wyjątkowym dniu mieliśmy zaszczyt gościć pana Senatora RP prof. Józefa Zająca, Posła na  Sejm RP pana Jerzego Bieleckiego, ks. Dziekana dr Jacka Staszaka, Starostę Powiatu Janowskiego pana Artura Pizonia, Przewodniczącego Rady Rodziców pana Stanisława Mazura, Wiceprzewodniczącą panią Lucynę Oleszko i panią Skarbnik Monikę Wołoszyn, Nadleśniczego Nadleśnictwa Janów Lubelski pana Waldemara Kuśmierczyka,  oraz liczne grono rodziców uczniów, którzy uzyskali świadectwa z wyróżnieniem. Ponad 120 osób!

Uroczystość została zainaugurowana wystąpieniem p. Dyrektor Wiesławy Dyjach, która w swoim przemówieniu przywołała liczne sukcesy naszych uczniów, w tym zwycięstwa i wysokie lokaty w różnych konkursach, olimpiadach przedmiotowych i zawodach sportowych na szczeblu ogólnopolskim, wojewódzkim i lokalnym.

Uczennica klasy 2a, Aleksandra Liwak, która uzyskał najwyższą średnią ocen w szkole odebrała nagrodę ufundowaną przez Pana Senatora Józefa Zająca.

Osiągnięcia w różnych dziedzinach są po raz kolejny dowodem na to, że  na mapie Powiatu Janowskiego, i nie tylko, LO im. Bohaterów Porytowego Wzgórza jest jedną z najlepszych szkół ponadgimnazjalnych.

Ponadto ambicje naszych uczniów i rodziców skłaniają nas do poszukiwania nowych, innowacyjnych form pracy oraz wychodzenia poza standardy nauczania szkoły średniej. Świadczą o tym umowy z siedmioma już uczelniami wyższymi.

            Słowa podziękowania popłynęły do licznie  zgromadzonych gości.

Świadomość, że w  naszej pięknej ale wymagającej i odpowiedzialnej pracy możemy liczyć na współpracę i ich wsparcie duchowe oraz finansowe jest dla nas bezcenne. Dodaje nam to skrzydeł i motywuje do podejmowania nowych wyzwań. Razem możemy wszystko.

Specjalnymi dyplomami pamiątkowymi uhonorowano: Pana Senatora Profesora Józefa Zająca, Pana Stanisława Mazura, Przewodniczącego Rady Rodziców,  Nadleśniczego Nadleśnictwa Janów Lubelski Pana  Waldemara Kuśmierczyka.

My jako społeczność szkolna, usłyszeliśmy również wiele miłych słów i podziękowań od zaproszonych gości, którzy w swoich wypowiedziach podkreślali rangę naszej szkoły i jej rolę w wychowaniu i nauczaniu młodego pokolenia.

Gratulacje i podziękowania z ust pani Dyrektor skierowane zostały do Grona Pedagogicznego, wszystkich pracowników szkoły i uczniów – bohaterów dzisiejszego wydarzenia.

Nasza Akademia uświetniona została również wystąpieniem uczniów, którzy przygotowali krótki program artystyczny. Radosny nastrój,  słoneczna pogoda  i   słowa piosenki zacytowane przez pana Senatora były jasnym sygnałem,  że „Lato, lato , lato czeka ...”.

Kończąc życzymy wszystkim słonecznych i bezpiecznych wakacji. Nie zapominajcie  spakować do plecaka   uśmiechu, życzliwości i dobrej książki!

Małgorzata Michalczyk 

Prowadzenie:
Małgorzata Krzysztoń-Żytko

Irena Dycha

Sunday the 31st. Custom text here. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.