I Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim

Młodzieżowy Patrol 2019 w akcji!

Drukuj
Utworzono: wtorek, 11, czerwiec 2019

  Jak co roku, uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim zaangażowali się w aktywność na rzecz bezpieczeństwa.  W dniu 29 maja 2019r. odbył się Młodzieżowy Patrol, w którym wraz z funkcjonariuszami Powiatowej Komendy Policji w Janowie Lubelskim  reprezentanci naszej szkoły pilnowali porządku na drogach. Rozpoczęcie pracy patroli zostało poprzedzone przeprowadzeniem odprawy zadaniowej przez panią dyrektor Wiesławę Dyjach oraz asp. Faustynę Łazur. Następnie, każda z grup czuwała nad bezpieczeństwem pieszych i kierowców. Z obserwacji wynika, że najczęstsze przekroczenia, to brak ważności badań technicznych, czy też brak zapiętych pasów. Zatrzymani mieli do wyboru- otrzymać mandat, bądź zjeść plaster cytryny, co jak się okazało nie było dla nich trudną decyzją. Celem całego przedsięwzięcia było uświadomienie ludziom, że przepisy nie powstały bez powodu, lecz w celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Podczas tej akcji, uczniowie naszej szkoły mogli się przekonać- na czym polega praca policjanta i jak ważną rolę odgrywa w naszym codziennym życiu.

Martyna Stańko IId

Prowadzenie:
Małgorzata Krzysztoń-Żytko

 

Saturday the 26th. Custom text here. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.