I Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim

Miej serce i patrz w serce

Drukuj
Utworzono: wtorek, 28, maj 2019

   22 maja 2019 roku w Janowie Lubelskim odbył się III Powiatowy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Uroczyste obchody zorganizował Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy w Janowie Lubelskim przy współpracy Warsztatów Terapii Zajęciowej „Caritas”,  Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II „Barka”, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Środowiskowego Domu Samopomocy i Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej.

Na początku wszyscy zgromadzeni wzięli udział we Mszy świętej, sprawowanej pod przewodnictwem Ks. Jacka Beksińskiego - proboszcza parafii św. Jadwigi w Janowie Lubelskim. Kazanie wygłosił Ks. Jacek Zieliński, wskazując na rodzinną atmosferę pracy z osobami z niepełnosprawnością intelektualną. Podziękował również tym, którzy ofiarnie poświęcają się na rzecz takich osób.

Następnie uczestnicy przeszli w pochodzie ulicami miasta do Janowskiego Ośrodka Kultury, gdzie odbyły się dalsze obchody Dnia Godności: przemówienia władz kościelnych i państwowych, część artystyczna oraz poczęstunek. Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Porytowego Wzgórza reprezentowała Pani Wicedyrektor Irena Dycha oraz grupa uczniów. Wśród licznych występów artystycznych nie zabrakło młodzieży LO, która pod kierunkiem s. Maksymilii Grzyśnik i pani Izabeli Wąsek przygotowała pantomimę pt. „Jesteś ważna”. W ten sposób społeczność licealna wyraziła swoją solidarność z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie.

Tekst: s. Maksymilia Grzyśnik

Zdjęcia: Dorota Kozdra

Prowadzenie:
Małgorzata Krzysztoń-Żytko

 

Saturday the 26th. Custom text here. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.