I Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim

Młodzi głosują – wybory do Parlamentu Europejskiego 2019

Drukuj
Utworzono: niedziela, 19, maj 2019

Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim przystąpiło do Programu Centrum Edukacji Obywatelskiej „Młodzi głosują"wybory do Parlamentu Europejskiego 2019.

Celem akcji jest zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym, w tym zachęcenie ich do świadomego udziału w wyborach poprzez:

  • umożliwienie młodym  udziału w wyborach szkolnych i oddania głosu na konkretne komitety wyborcze;
  • dostarczenie informacji na temat procedur demokratycznych i znaczenia wyborów;
  • zaangażowanie w działania na rzecz wysokiej frekwencji wyborczej, skierowane do dorosłych wyborców.

Projekt Młodzi głosują nie jest agitacją polityczną – polega wyłącznie na angażowaniu młodzieży w działania na rzecz podniesienia świadomości obywatelskiej.

W ramach akcji,  w naszym liceum prowadzone będą różne działania edukacyjne na temat zasad i znaczenia uczestnictwa obywateli w wyborach demokratycznych. Punktem kulminacyjnym działań jest zorganizowanie w szkole młodzieżowych wyborów na podobnych zasadach, na jakich przeprowadzane są wybory powszechne.

Wybory te odbędą się 22 maja 2019 r. (środa).  Udział może w nich wziąć każdy uczeń naszego LO. Potrzebna jest jedynie aktualna legitymacja szkolna. Głosowanie odbędzie się w godzinach od 9 do 14 na parterze przy gablocie z pucharami. Udział w głosowaniu jest dobrowolny.  Wyniki wyborów w naszej szkole podane zostaną do wiadomości dopiero po wyborach „dorosłych”, które odbędą się 26 maja 2019 r.

Gorąco zachęcamy do udziału w projekcie.  Program Młodzi głosują daje możliwość wypowiedzenia się w ważnych sprawach dla kraju i wspólnoty europejskiej, a przecież młodzi ludzie – także niepełnoletni – mają swoje zdanie i poglądy.

Koordynator projektu szkolnego: Alicja Głaz

Prowadzenie:
Małgorzata Krzysztoń-Żytko

 

Saturday the 26th. Custom text here. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.