Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

Utworzono: wtorek, 30, kwiecień 2019

Dnia 25 kwietnia 2019 roku w Sandomierzu odbył się etap diecezjalny XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Organizatorem konkursu jest Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”, a odbiorcami są uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Tegoroczny zakres merytoryczny obejmował: Księgę Wyjścia i List do Rzymian.

Grupa młodzieży z Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim podjęła się przeczytania wyznaczonych ksiąg z Pisma Świętego i przystąpiła do etapu szkolnego OKWB. Jedynym, który uzyskał wynik 50% i przeszedł do etapu diecezjalnego był uczeń klasy 1c – Przemysław Pawlos. Nie zakwalifikował się on wprawdzie do etapu ogólnopolskiego, jednak na wyróżnienie zasługuje fakt, iż uzyskał on liczbę punktów powyżej 50%. Przemkowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Tekst i zdjęcia: s. Maksymilia Grzyśnik

Sunday the 19th. Custom text here. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.