I Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim

III Bieg Partyzantów już za nami!

Drukuj
Utworzono: środa, 19, czerwiec 2013

Jest wiele sposobów na to, aby upamiętnić rocznice wydarzeń historycznych. Akademie, odczyty, złożenie wieńców, zapalenie  zniczy czy modlitwa. Grupa 13 uczniów LO wraz z nauczycielami postanowiła uczcić 69 rocznicę Bitwy Partyzanckiej na Porytowym Wzgórzu w Lasach Janowskich wspólnym biegiem na miejsce walk. Cieszymy się, że dołączyli do nas również absolwenci naszej szkoły: Anna Kaproń, Marcin Pyz i Wojtek Soliński.

Wyruszyliśmy w piątek, 14 czerwca o godzinie 9:00, z janowskiego rynku. Trasa przebiegała dokładnie tak, jak w latach ubiegłych, jednak w odwrotnym kierunku. Wyruszyliśmy  ulicą Wesołą, potem Świerdzową, Turystyczną i Bohaterów Porytowego Wzgórza, a następnie tzw. Drogą Kiszczańską przez las. Pogoda nie była dla nas łaskawa – prażące słońce i wysoka temperatura w połączeniu z chmarami owadów w lesie nie ułatwiały nam zadania. Dwunastokilometrową trasę udało nam się przebiec w 1 godzinę i 19 minut. Szczególne gratulacje należą się pani Beacie Mrozowskiej, która przebiegła cały dystans 12 kilometrów, ustanawiając w ten sposób swój rekord życiowy.

Na miejscu zebraliśmy się wspólnie, żeby złożyć kwiaty przed pomnikiem partyzantów. Grupa biegaczy wraz z Dyrekcją szkoły wysłuchała przedstawiciela samorządu uczniowskiego, który przedstawił  informacje historyczne na temat bitwy. Następnie Pani Dyrektor wręczyła wszystkim uczestnikom biegu pamiątkowe dyplomy i pogratulowała osiągnięcia sportowego.

O nasze bezpieczeństwo zadbali policjanci, którzy eskortowali naszą grupę biegową do lasu oraz  ratownik medyczny, który nieprzerwanie towarzyszył nam na trasie.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom biegu i mamy nadzieję, że w przyszłym roku w podobny sposób uhonorujemy naszych patronów.  Wierzymy, że przynajmniej część dopingujących nas przed szkołą kolegów i koleżanek dołączy do nas i podejmie trud zmierzenia się ze swoimi słabościami.

Magdalena Wójtowicz


 


 

Prowadzenie:
Małgorzata Krzysztoń-Żytko

 

Saturday the 26th. Custom text here. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.