I Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim

Integracyjno-modlitewny wyjazd maturzystów LO

Drukuj
Utworzono: środa, 24, kwiecień 2019

  W dniach 10-12 kwietnia 2019 roku odbyła się szkolna wycieczka klas maturalnych Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim. Głównym celem była pielgrzymka na Jasną Górę i modlitwa o pomyślnie zdaną maturę. Maturzyści chcieli również zintegrować się, spędzić razem czas - ten ostatni raz przed zakończeniem roku szkolnego. Pierwszy dzień wyjazdu spędzili w Krakowie, gdzie zwiedzili Wawel i piękny krakowski rynek, a gdy zapadł wieczór wyruszyli w stronę Zakopanego. Drugiego dnia wycieczki grupa spacerowała po Dolinie Kościeliskiej i mimo braku wiosennej pogody, cieszyła się przebywaniem na łonie natury. Następnie uczestnicy wyjazdu zwiedzili cmentarz na Pęksowym Brzyzku, a wieczorem spędzili czas na Krupówkach. Tam na każdym kroku poczuć można było góralską pogodę ducha, a klimat zakopiańskiej kultury sprawił, że każdy mógł choć przez chwilę być góralem spod samiuteńkich Tater… Wieczór to wspólne ognisko w zaaranżowanym szałasie, z kiełbaskami i karaoke. Ostatniego dnia już z samego rana wszyscy wyruszyli do Częstochowy, gdzie dojechała również pozostała młodzież z janowskiego liceum. Pierwszym punktem pielgrzymki było spotkanie z ciekawym człowiekiem; Przemysławem Janiszewskim, prowadzącym kanał „Moc w słabości” na Youtube. Następnie w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej młodzi diecezji sandomierskiej odmówili Różaniec święty oraz zawierzyli swoje życie Jezusowi i Maryi. Zwieńczeniem pielgrzymki była uroczysta Msza święta, podczas której oprawę liturgiczną przygotowali głównie uczniowie janowskiego liceum. Tegoroczni maturzyści zostali umocnieni Słowem Bożym i pokrzepieni ciepłymi słowami biskupa Krzysztofa Nitkiewicza. Z nową siłą na ostatnie dni przygotowań do  egzaminu dojrzałości; młodzież wróciła do swoich domów, a wyjazd na pewno będzie mile wspominany przez wszystkich jego uczestników. Maturzystom towarzyszyli wychowawcy oraz opiekunowie, którzy z łezką sentymentu patrzyli na kolejny rocznik uczniów, już niebawem opuszczających mury naszej szkoły.

Tekst: Milena Breś, kl. 3e

Zdjęcia: Hubert Drewniowski, kl. 3e i s. Maksymilia Grzyśnik

Prowadzenie:
Małgorzata Krzysztoń-Żytko

Irena Dycha

Sunday the 31st. Custom text here. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.