I Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim

Wizyta LO w Wojskowej Akademii Technicznej oraz Teatrze Narodowym

Drukuj
Utworzono: wtorek, 23, kwiecień 2019

  W dniu 4 kwietnia 2019r. klasa II d i II b Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Porytowego Wzgórza udały się z samego rana na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem programu była Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie gdzie pracownicy naukowi uczelni zaprezentowali przygotowane wykłady: „Złota proporcja w matematyce” i „niewidzialne dla ludzkiego oka”. Zarówno tematyka badań jak i złota liczba okazały się bardzo interesujące dla uczniów, którzy swoją przyszłość edukacyjną wiążą z realizowanymi na poziomie rozszerzonym przedmiotami matematyka i fizyka. Nadmienić tutaj należy, że wykład „Złota proporcja w matematyce” wygłosił dr Lucjan Kowalski autor zadań i pytań testowych Konkursu Matematycznego im. S. Kaliskiego organizowanego przez WAT od 10 lat. Po skończonych wykładach uczniowie, zaproszeni do hangaru wojennego, mieli okazję obejrzeć prawdziwe wyposażenie wojskowe (czołgi, rosomaki) i zrobić sobie w nich pamiątkowe zdjęcia. Punktem kulminacyjnym wycieczki był spektakl pt. „Zemsta nietoperza” w Teatrze Narodowym w reżyserii Michała Zadary. Trwający ponad 3 godziny spektakl zrobił ogromne wrażenie na uczniach. Współczesna inscenizacja „Zemsty nietoperza” była ciekawą alternatywą dla klasycznej operetki. Opiekę nad nami podczas wyjazdu sprawowała nasza wychowawczyni pani Bożena Czapla, pani Izabela Skrzypa oraz siostra Mariola Grzyśnik.

Julia Zezulińska II d

 

 


 

Prowadzenie:
Małgorzata Krzysztoń-Żytko

Irena Dycha

Sunday the 31st. Custom text here. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.