I Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim

EDUKACJA PRAWNA W LO im. BOHATERÓW PORYTOWEGO WZGÓRZA

Drukuj
Utworzono: wtorek, 18, czerwiec 2013

28 maja 2013 roku LO im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim odwiedził pan Władysław Dubiel - Sędzia Zamiejscowego Wydziału Rodziny i Nieletnich z siedzibą w Janowie Lubelskim.

 

Młodzież klas pierwszych - Ib i Ig - naszego liceum miała przyjemność spotkać się
z panem Sędzią w ramach projektu „Bezpieczny uczeń – świadomy obywatel”, realizowanego w naszej szkole. Uczniowie wysłuchali wykładu na temat odpowiedzialności prawnej młodzieży oraz środków wychowawczych stosowanych w przypadku wykroczeń dokonywanych przez osoby do lat 18. Prowadzący przedstawił kwestie prawne w sposób bardzo przystępny, co ośmieliło młodzież do aktywnego udziału w spotkaniu. W związku z tym, że zawód sędziego jest niezwykle interesującą profesją, nie obyło się bez ciekawych pytań ze strony uczniów ( na przykład o najbardziej niezwykłe rozprawy sądowe, które pan Dubiel miał okazję rozpatrywać oraz jak wygląda praca sędziego od kuchni). Dzięki temu spotkaniu młodzież naszej szkoły dowiedziała się, jakie zagrożenia i konsekwencje wiążą się z naruszaniem prawa oraz jak nie popaść w konflikt z nim.

Mamy nadzieję, że takie spotkania będą częściej organizowane w naszym liceum :)

Dominika Gałus IB


 

Prowadzenie:
Małgorzata Krzysztoń-Żytko

 

Sunday the 27th. Custom text here. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.