Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim

SUKCESY TEOLOGICZNE UCZNIÓW JANOWSKIEGO LICEUM

Drukuj
Utworzono: środa, 03, kwiecień 2019

  W dniach 28-30 marca br. odbył się OGÓLNOPOLSKI  FINAŁ XXIX Olimpiady Teologii Katolickiej. Tegorocznym tematem była postać świętego Jacka, a także ewangelizacja, stanowiąca nieodłączny element jego życia. Diecezję sandomierską mieli zaszczyt reprezentować uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim: KATARZYNA BIELAK z klasy 2e i PAWEŁ GRZEGÓRSKI z klasy 1a oraz MAŁGORZATA TOMPOROWSKA – uczennica staszowskiego technikum. Organizatorzy olimpiady przygotowali wiele atrakcji, min. spotkanie z Szymonem Hołownią, pogodny wieczór z kabaretem „Nowaki” oraz występ Lukasa Gogola i Grzegorza Kuryły – zwycięzców X edycji Mam Talent. Ponadto finaliści zwiedzili Opole, Kamień Śląski oraz Górę Świętej Anny. Atrakcjom nie było końca, lecz najważniejsze były wyniki, ogłoszone dopiero trzeciego dnia. PAWEŁ GRZEGÓRSKI zakwalifikował się do etapu ustnego i ostatecznie zajął 8. miejsce w skali kraju, uzyskując tym samym tytuł LAUREATA XXIX Olimpiady Teologii Katolickiej. Jako nagrodę Paweł otrzymał voucher dla 2 osób na tygodniowy pobyt w ośrodku wypoczynkowym w Głębinowie oraz torbę sportową. Zaś KATARZYNA BIELAK i MAŁGORZATA TOMPOROWSKA uplasowały się tuż za podium i osiągając wysokie wyniki uzyskały tytuły FINALISTEK XXIX Olimpiady Teologii Katolickiej. Kasia i Paweł przygotowywali się pod kierunkiem s. Maksymilii Grzyśnik, której wysiłek i poświęcenie przyniosły wspaniałe efekty w postaci sukcesów podopiecznych. Siostra jako opiekunka laureata została uhonorowana specjalną nagrodą.

Tekst: Katarzyna Bielak

Zdjęcia: s. Maksymilia Grzyśnik

Prowadzenie:
Małgorzata Krzysztoń-Żytko

Irena Dycha

Thursday the 18th. Custom text here. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.