Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim

Podwójny sukces na Olimpiadzie Teologii Katolickiej

Drukuj
Utworzono: piątek, 01, marzec 2019

 

  27 lutego 2019 roku w Sandomierzu odbył się 29 finał diecezjalny Olimpiady Teologii Katolickiej. Wzięło w nim udział czworo uczniów z Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim, którzy przygotowywali się do pod kierunkiem p. Elżbiety Tylus i s. Maksymilii Grzyśnik.     

Tegoroczna edycja olimpiady przebiega pod hasłem: „Św. Jacek wzór ewangelizacji”, a jej celem jest zapoznanie uczniów z życiem, duchowością i działalnością ewangelizacyjną św. Jacka. Trzydziestu uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu Diecezji Sandomierskiej rozwiązywało test składający się z 33 pytań, dotyczących św. Jacka oraz teologii i duchowości chrześcijańskiej. Wyłonionych zostało troje zwycięzców, którzy reprezentować będą Diecezję Sandomierską podczas finału krajowego w Opolu.

Pierwsze miejsce na etapie diecezjalnym olimpiady zdobył uczeń naszego liceum - Paweł Grzegórski z kl. Ia, natomiast drugie miejsce zajęła uczennica naszego liceum - Katarzyna Bielak z kl. IIe.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na etapie ogólnopolskim.

 

s. Maksymilia Grzyśnik

Prowadzenie:
Małgorzata Krzysztoń-Żytko

Irena Dycha

Sunday the 19th. Custom text here. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.