I Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim

„Matematyka przyszłością”

Drukuj
Utworzono: czwartek, 28, luty 2019

 

 

 

W dniach 8 -11 lutego 2019 r. nauczyciele matematyki Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim, Wiesława Siczek oraz Jarosław Widomski wzięli udział w XXVIII Krajowej Konferencji Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki  pod hasłem: „Matematyka przyszłością”. Ponad 600 matematyków z całej Polski spotkało się w Opolu, aby dzielić się wiedzą, doświadczeniem i pomysłami.

Bardzo ciekawy wykład inauguracyjny zatytułowany ,,Praktyczne aspekty wiedzy na temat działania i rozwoju mózgu w okresie szkolnym”wygłosił dr Marek Kaczmarzyk z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Podczas konferencji odbyły się wykłady i warsztaty doskonalące kompetencje zawodowe nauczycieli matematyki w zakresie wiedzy merytorycznej, dydaktycznej i metodycznej. Spośród wielu wykładów i warsztatów szczególnie interesujące były zajęcia dotyczące:

- nowej podstawy programowej z matematyki,

- nowoczesnych metod i technik nauczania matematyki wspomaganych najnowszymi narzędziami technologii informacyjnej i komunikacyjnej,

- skuteczniejszego przygotowania uczniów do matury z matematyki.

Na konferencję przyjechało również wiele firm i wydawnictw edukacyjnych. Uczestnicy mieli więc możliwość zapoznania się z szeroką ofertą podręczników i innych materiałów dydaktycznych wspierających nauczyciela matematyki w jego pracy. Udział w tej konferencji pozwolił  poznać wielu ciekawych ludzi, pasjonatów matematyki oraz wzbogacić  wiedzę i warsztat metodyczny pracy nauczyciela w oparciu m.in. o nowoczesną technologię informacyjną i różnorodne środki dydaktyczne.

Wiesława Siczek.

 

 

 

Prowadzenie:
Małgorzata Krzysztoń-Żytko

Irena Dycha

Thursday the 28th. Custom text here. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.