I Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim

WZRUSZAJĄCY GEST POWSTAŃCA WARSZAWSKIEGO WOBEC UCZNIA NASZEJ SZKOŁY

Drukuj
Utworzono: piątek, 01, luty 2019

       Zwykła, biała koperta, a na niej pięknie wykaligrafowane imię, nazwisko i adres Bartka, ucznia klasy IA . List nadany z Warszawy. Czarne, idealnie skreślone atramentem litery sprawiają wrażenie bardzo ważnej wiadomości… Po otwarciu koperty okazuje się, że jest to bardzo ważna wiadomość. Na znajdującej się w kopercie kartce również widnieje imię Bartka-skreślone z tą samą precyzją, dokładnością i przedwojenną starannością o każdy szczegół. Łzy napływają do oczu. Wzruszenie odbiera mowę.

     Akcja pisania kartek do Powstańców Warszawskich dziś nabrała szczególnego znaczenia. Otrzymaliśmy wiadomość zwrotną od jednego z Nich. Gdy we wrześniu kolejny raz braliśmy udział w akcji BOHATERON-włącz historię, wiedzieliśmy, że jest to wspaniała inicjatywa, która łączy pokolenia, pielęgnuje pamięć i uczy. Uczy szacunku, patriotyzmu i wskazuje na wartości takie jak  honor i miłość do ojczyzny. Dziś nić pokoleniowa stała się jeszcze silniejsza. Wiemy, że to ma głęboki sens.

Panie Władysławie , dziękujemy za pamięć o nas. Jesteśmy zaszczyceni, jesteśmy  wzruszeni.

Dorota Rachwalska-Kata

 

 

 


 

Prowadzenie:
Małgorzata Krzysztoń-Żytko

Irena Dycha

Thursday the 20th. Custom text here. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.