I Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim

Uczniowie naszego LO laureatami konkursu „Wirtualny Menedżer” !!!

Drukuj
Utworzono: piątek, 07, czerwiec 2013

Zespół uczniów z kl IG LO  im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim w składzie:  Krzysztof Golec,  Mariusz Miś  i  Kacper Zezuliński pod opieką nauczyciela geografii  i podstaw przedsiębiorczości Józefa Bańki,  został zwycięzcą finałowej rozgrywki konkursu biznesowego  „Wirtualny Menedżer”

Organizatorami konkursu były:   Fundacja "Na rzecz nauki i edukacji - TALENTY" z siedzibą w Rzeszowie,  Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Narodowy Bank Polski.

Konkurs ten skierowany był do uczniów i nauczycieli ze szkół ponadgimnazjalnych z 3 województw: podkarpackiego, małopolskiego i lubelskiego. Uczestniczyły w nim 3-osobowe zespoły z 48 szkół makroregionu południowo-wschodniego

Konkurs ekonomiczny „Wirtualny Menedżer” oparty był na  grze symulacyjnej  Marketplace.

Jest ona zaawansowanym  programem komputerowym, który naśladuje konkurencyjny, ciągle zmieniający się rynek. Takie złożone ćwiczenie symulacyjne umożliwia uczniom naukę i zdobywanie doświadczenia  poprzez podejmowanie realistycznych decyzji biznesowych, w czym nasi uczniowie okazali się mistrzami !

Eliminacje do finału trwały 8 tygodni.  Konkurs rozgrywany był w III etapach:

Link z wynikami:   http://www.wirtualnymenedzer.pl/wyniki

Runda finałowa odbyła się w dniach 03- 04 czerwca 2013 r. w Centrum Turystyki i Rekreacji Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie mieszczącym się w Kielnarowej/k Rzeszowa

 

W finale znalazło się  8 spośród 48 zespołów. Zawodnicy rywalizowali między sobą podczas dwudniowej rozgrywki, a zwyciężyli nasi uczniowie z LO im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim. Główną nagrodą dla zwycięskiego zespołu były stypendia w wysokości 100% czesnego na pierwszym semestrze na dowolnie wybranym kierunku w WSIiZ oraz dodatkowo cenne nagrody rzeczowe. 

Szczegółowe informacje z rundy finałowej i uroczystego rozdania nagród pod nast. adresem: http://wsiz.rzeszow.pl/pl/Strony/aktualnosci.aspx?AID=2022

W czasie dwudniowej rundy finałowej nauczyciele opiekunowie grup uczestniczyli w zajęciach warsztatowych przygotowanych dla nich przez pracowników naukowych Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie m.in.:

  1. w prezentacji projektu „Przedsiębiorcze szkoły” i  sposobów jego wykorzystania w praktyce szkolnej,
  2. z zakresu komunikacji społecznej nt. „Siła gestów oraz techniki radzenia sobie ze stresem”.

Uczestnictwo w konkursie, emocje rozgrywki finałowej oraz radość z wygranej i wyrazy uznania ze strony organizatorów konkursu stanowią ciekawe i inspirujące wydarzenie oraz ważne doświadczenie dydaktyczne.

Jeszcze raz gratulujemy naszym młodym mistrzom biznesu !!!  

                                                                                                                                            Józef Bańka 

Prowadzenie:
Małgorzata Krzysztoń-Żytko

 

Sunday the 27th. Custom text here. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.