I Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim

EUTRAPELIA 2012/2013 – finał w Stalowej Woli

Drukuj
Utworzono: czwartek, 06, czerwiec 2013

Młodzież naszej szkoły wraz z opiekunami 4 czerwca uczestniczyła w finale  XVI edycji Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej „Eutrapelia”. Wspólne spotkanie rozpoczęło się mszą świętą w kościele pw. Opatrzności Bożej, której przewodniczył pasterz diecezji bp. Krzysztof Nitkiewicz.

W czasie homilii bp. Nitkiewicz mówił do młodych: Wierzę, że wasze zaangażowanie w Festiwal Kultury Chrześcijańskiej stanowi autentyczne wyznanie wiary przez to uczyniliście ten świat piękniejszym i lepszym. Nie ustawajcie na tej drodze.

Druga część finałowego spotkania odbyła się w stalowowolskim Miejskim Domu Kultury, gdzie bp. Nitkiewicz wręczył wszystkim uczestnikom festiwalu laury oraz  nagrody. Następnie były prezentowane programy artystyczne i kronika filmowa przedstawiająca  wszystkie  szkoły ponadgimnazjalne biorące udział w festiwalu.

Na zakończenie organizatorzy podziękowali przede wszystkim młodzieży za ich zaangażowanie i  udział w przeglądzie, dyrektorom, nauczycielom i opiekunom za wspieranie młodzieży w ich artystycznych pasjach.

  

Prowadzenie:
Małgorzata Krzysztoń-Żytko

Irena Dycha

Wednesday the 19th. Custom text here. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.