I Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim

ZOBACZ TO, CZEGO NIE WIDAĆ!

Drukuj
Utworzono: czwartek, 20, grudzień 2018

 Zimowe, miejskie środowisko - ponure i nieprzyjazne, kolor szary, kurz, zanieczyszczenia z samochodów, monochromatyczne budynki, smog przekraczający dopuszczalne normy. 

I nagle w tej przestrzeni wełniane, kolorowe szaliki, chusty - namiastka ciepła i wygody… Kiedy te dwa światy połączymy - nasza codzienność, rutyna może  zamienić się w coś więcej… 

Idący chodnikiem wzdłuż budynku starego ogólniaka przechodzień przestaje jedynie przemieszczać się z punktu A do punktu B. Czuje się - przynajmniej przez chwilę - inaczej! Czy będzie podziwiać naszą pracę czy ją skrytykuje? W rzeczywistości nie ma to znaczenia! Ważne jest, że przez moment, choćby krótko, przechodzień myśli o czymś innym niż to, co jest dalej w jego napiętym grafiku. 

WYRAŹ OPINIĘ!

Ubieranie drzew, ożywianie miejskiej przestrzeni nie musi mieć określonego celu, to zachęta do skomentowania, sugestia do zweryfikowania sposobu myślenia, zwrócenie na coś uwagi  (tym razem na drzewa J).Nie pozwól, by milczenie kolorowych szalików Cię zmyliło, może to potężne narzędzie do wypowiedzenia własnej opinii?

Zadaj sobie pytanie, co jest dla Ciebie ważne? Co należy zmienić w Twojej społeczności?  W jaki sposób można wykorzystać YARN BOMBING, aby przekazać wiadomość? Czy ignorowane miejsce może stworzyć coś nowego? Co sądzisz o YARN BOMBING? Jesteś wystarczająco kreatywny aby coś zaproponować? Daj znać!

Nie jesteśmy maszynami, ale żywymi, oddychającymi istotami, zdolnymi do emocji i krytycznego myślenia. Nie zapominajmy o tym!

 

YARN BOMBING – dziedzina sztuki polegająca na pokrywaniu elementów przestrzeni zewnętrznej (najczęściej architektury miejskiej, ale także drzew, kamieni itp.) ręcznie wykonanymi dzianinami.

KTO ZA TYM STOI?

Akcję zbierania i mierzenia szalików przeprowadził Samorząd Uczniowski. Zebrano ponad 190 metrów kolorowych dzianin. Najwięcej materiałów do YARN BOMBING dostarczyła klasa 1c, wychowawczyni: A.Wołoszyn (68 metrów), drugie miejsce klasa 2b, wychowawczyni: M.Krzosek (54 metry), trzecie miejsce klasa 2c, wychowawczyni: B.Wieleba (43 metry). Drzewa ubierali przedstawiciele SU przy aktywnym udziale delegacji z klasy 2c.

Dziękujemy za wsparcie akcji dyrektor szkoły W.Dyjach a chętnych do wyrażenia swoich opinii zachęcamy do kontaktu z organizatorami.

Koordynatorzy przedsięwzięcia: B.Góra, M.Wójtowicz i J.Widomski.

Prowadzenie:
Małgorzata Krzysztoń-Żytko

Irena Dycha

Thursday the 28th. Custom text here. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.