I Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim

Liceum im. Bohaterów Porytowego Wzgórza gościło wykładowców i studentów Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej

Drukuj
Utworzono: środa, 05, grudzień 2018

  W dniu 30 listopada w Liceum Ogólnokształcącym im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim odbyły się warsztaty naukowe dla młodzieży naszej szkoły. Prowadzili je wykładowcy oraz studenci Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej. Zajęcia te są prowadzone w ramach umowy patronackiej, którą objęta jest nasza szkoła.

Dla klas o profilu matematyczno – fizycznym dr inż. Przemysław Duda przygotował multimedialny wykład prezentujący efekt fotoelektryczny.  Na wykładzie zaprezentował również możliwości wirtualnej pracowni fizycznej.

Uczniowie zainteresowani matematyką mieli możliwość uczestniczenia w wykładzie dr Barbary Lech pt. Liczby i ich tajemnice. Słuchacze dowiedzieli się jakie jest zastosowanie matematyki w bankowości i informatyce.

Największa ilość zajęć poświęcona była chemii. Uczniowie klas biologiczno – chemicznych uczestniczyli w pokazach koła chemicznego Politechniki Warszawskiej „ Flogiston”, na których to studenci prezentowali ciekawe doświadczenia chemiczne. Następnie uczniowie wzięli udział w wykładzie prowadzonym przez prof. Ewę Zygadło – Monikowską pt. Zielone Polimery.

Na zakończenie prof. Władysław Wieczorek – dziekan Wydziału Chemicznego zaprezentował ofertę studiów na Politechnice Warszawskiej.

                W ramach współpracy planowane są kolejne zajęcia zarówno w naszej szkole, jak i na Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej.

                Gościnnie w zajęciach uczestniczyli zainteresowani uczniowie gimnazjum i ósmej klasy szkoły podstawowej.

 Piotr Jakubiec

Prowadzenie:
Małgorzata Krzysztoń-Żytko

Irena Dycha

Thursday the 28th. Custom text here. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.