I Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim

Wycieczka do Rzeszowa

Drukuj
Utworzono: sobota, 01, grudzień 2018

  On Thursday  29th of November 2018 students from different classes went on a school trip to Rzeszów, which was organised by our English teacher Mrs Magdalena Wójtowicz. The excursion took one day and was a great history and English lesson.
            The major goal of the trip was seeing the play ‘’PYGMALION’’ written by G. B. Shaw and performed by TNT Theatre Britain. The event was in The Faculty of Music of the University of Rzeszów. The spectacle, which was performed in Eglish, took two hours and was a real feast for the senses and an awesome English challenge. The play talked about serious and profound themes by exploring them through comedy. 
            Another tour point was the sightseeing The Underground of Rzeszów. It was a rewarding experience to see for real the history of that city. The day was ended with visiting the Millenium Hall and some shopping. 
            In brief, everybody had an amazing time. The participants spent that Thursday watching the theater performace, which was a masterpiece, exploring the history of Rzeszów and just having fun with great people. 

Milena Breś, klasa III e

W czwartek 29 listopada 2018r. uczniowie różnych klas pojechali na wycieczkę do Rzeszowa, zorganizowaną przez naszą nauczycielkę angielskiego panią Magdalenę Wójtowicz. Wycieczka trwała jeden dzień i była świetna lekcją historii i angielskiego.

Głównym celem wycieczki było obejrzenie sztuki pt.: „”Pigmalion” napisanej przez J. B. Shaw’a w wykonaniu brytyjskiej grupy teatralnej TNT Theatre Britain. Miało to miejsce w Sali Koncertowej Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Przedstawienie w języku angielskim trwało dwie godziny i było ucztą dla zmysłów oraz wyjątkowym wyzwaniem dla uczących się tego języka. Sztuka poruszała poważne i głębokie tematy poprzez komedię.

Dodatkowo mieliśmy możliwość zwiedzenia Podziemnej Trasy Turystycznej. Ten sposób poznawania historii miasta był bardzo satysfakcjonującym doświadczeniem. Na koniec zrobiliśmy zakupy w Millenium Hall.

Podsumowując, wszyscy ciekawie spędzili czas oglądając sztukę w języku angielskim i zgłębiając historię Rzeszowa w towarzystwie świetnych ludzi.

 

Prowadzenie:
Małgorzata Krzysztoń-Żytko

Irena Dycha

Thursday the 28th. Custom text here. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.