I Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim

Wizyta ze Słowacji w Liceum Ogólnokształcącym im. Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim

Drukuj
Utworzono: piątek, 23, listopad 2018

            Uczennice klasy II e Weronika Drelich, Oliwia Sosnówka, Patrycja Błaszczak z II a                oraz Katarzyna Gajewska i Wiktoria Lewczyk z kl. I d wraz z opiekunem Agnieszką Gierczak brały udział w warsztatach fotograficznych, które odbyły się w ramach programu Erasmus+. Warsztaty zorganizowane zostały dla gości ze Słowacji, uczennic z klasy 4 z Liceum Profilowanego Fotografia i Dizain  z miejscowości Spiska Nova Veś a prowadził je w swoim atelier i Muzeum Fotografii Pan Antoni Florczak. Następnego dnia młodzież słowacka gościła w naszym liceum.

Podczas pobytu goście zapoznali się ze szkołą, wyposażeniem niektórych pracowni, zobaczyli odświętnie udekorowaną szkołę z okazji Święta Niepodległości Polski. Goście ze Słowacji wraz ze swoją opiekunką, nauczycielem fotografii obejrzeli prezentację oraz film promujący naszą szkołę. Podczas miłego spotkania uczennice obu szkół wymieniały swoje doświadczenia związane z fotografią, porównywały zasady edukacji w Polsce i na Słowacji.  Na koniec obejrzeliśmy film o szkole w Spiskiej Novej Vsi.

Dziękujemy Panu Antoniemu Florczakowi za zaproszenie do projektu.

Nauczyciel bibliotekarz

Agnieszka Gierczak

Prowadzenie:
Małgorzata Krzysztoń-Żytko

Irena Dycha

Sunday the 31st. Custom text here. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.