I Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim

MISTRZ POLSKI W KICKBOXINGU w Liceum Ogólnokształcącym im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim!

Drukuj
Utworzono: wtorek, 28, maj 2013

 

    

Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Porytowego Wzgórza może pochwalić się wieloma sukcesami w dziedzinie nauk ścisłych, przyrodniczych i humanistycznych. Jednak nauka w naszej szkole to nie tylko  rozwój intelektu, ale także praca nad osobowością, hartem ducha i upartym  dążeniem do celu.  Mam tu na myśli szkolny sport, który niesie za sobą bogaty skarbiec wartości.  

 

 

    Każda  lekcjach wychowania fizycznego  to kształcenie woli, ćwiczenie uwagi, wytrwałości                i odpowiedzialności. Oprócz zajęć obowiązkowych, w szkole prowadzi się wiele zajęć pozalekcyjnych oraz indywidualnie przygotowuje się uczniów do startu w różnego rodzaju zawodach, mistrzostwach czy rozgrywkach sportowych. Podobną formę mają  treningi Kickboxingu, które 

       odbywają się po lekcjach i są prowadzone przeze mnie społecznie, jako realizacja moich pasji          zawodowych. Podczas zajęć staram się wpoić moim uczniom ważną dla mnie zasadę:

„Jak trenujesz, tak będziesz walczyć”.

     Motto to przyświecało również moim uczniom przygotowującym się doMistrzostw Polski              w Kickboxingu Kick-Light Juniorów i Młodzieżowców, które odbyły się w dniach 26 -28 kwietnia 2013r. w Ostrowcu  Świętokrzyskim. W zawodach udział wzięli Krzysztof Kiszka z klasy IIh oraz Cezary Osieł z klasy IIIc. Rewelacyjnie spisał się Krzysiek, który wygrywając swoje kolejne pojedynki, został mistrzem Polski w kategorii - 63 kilogramy. Sukces ten Krzysztof zawdzięcza systematycznej i bardzo wyczerpującej pracy na treningach, która niejednokrotnie wymagała wiele wyrzeczeń oraz umiejętności godzenia nauki w szkole z obecnością na zajęciach.

      Zarówno Krzysiek, jak i Czarek, to nasi szkolni mistrzowie – każdy z nich ma już na swym koncie najwyższe podium we wspomnianej lub pokrewnej dziedzinie.

            Sukcesy naszych uczniów to przede wszystkim ich wytrwała i konsekwentna praca na treningach, ale również opieka instruktorów, nauczycieli wychowania fizycznego oraz wsparcie           Dyrekcji szkoły. Serdeczne podziękowania pragnę skierować w stronę  Tomasza Dudka, z którym wspólnie przygotowujemy chłopców do zawodów.

            Mam nadzieję, że medalowe grono sportowców w naszej szkole systematycznie                 będzie się powiększać, a każdy młody człowiek marzący o sportowej karierze osiągnie swój cel, gdyż…

Zwyciężać mogą ci, którzy wierzą, że mogą…”

                                                                                    

 Ze sportowym pozdrowieniem

 Wojciech Dąbek 

Prowadzenie:
Małgorzata Krzysztoń-Żytko

 

Saturday the 26th. Custom text here. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.