Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim

„Matematyka – dodaj do ulubionych!”

Drukuj
Utworzono: wtorek, 20, luty 2018

W dniach 9 -12 lutego 2018r. nauczycielka matematyki naszej szkoły

Wiesława Siczek wzięła udział  w XXVII Krajowej Konferencji Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki w Poznaniu pod hasłem: „Matematyka – dodaj do ulubionych!”.Ponad 600 matematyków spotkało się w stolicy Wielkopolski aby dzielić się wiedzą, doświadczeniem i pomysłami.

Bardzo ciekawy wykład inauguracyjny”Mózg predyktywny ucznia: analiza i refleksja w procesie zdobywania wiedzy”wygłosił dr hab. Maciej Błaszczak z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Podczas konferencji odbyły się wykłady i warsztaty doskonalące kompetencje zawodowe nauczycieli matematyki w zakresie wiedzy merytorycznej, dydaktycznej i metodycznej. Spośród wielu wykładów i warsztatów szczególnie interesujące były zajęcia dotyczące

- nowej podstawy programowej z matematyki

- nowoczesnych metod i technik nauczania matematyki  wspomagane najnowszymi narzędziami technologii informacyjnej i komunikacyjnej

- jak skuteczniej przygotować uczniów do matury z matematyki.

Na konferencję przyjechało również wiele firm i wydawnictw edukacyjnych. Uczestnicy mieli więc możliwość zapoznania się z szeroką ofertą podręczników i innych materiałów dydaktycznych wspierających nauczyciela matematyki w jego pracy.

Udział w tej konferencji pozwolił  poznać wielu ciekawych ludzi, pasjonatów matematyki oraz wzbogacić  wiedzę i warsztat metodyczny pracy nauczyciela w oparciu m.in. o nowoczesną technologię informacyjną i różnorodne środki dydaktyczne.

Prowadzenie:
Małgorzata Krzysztoń-Żytko

Irena Dycha

Tuesday the 19th. Custom text here. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.