Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim

„Podkarpacki Konkurs Matematyczny im. Franciszka Lei jest już pełnoletni”

Drukuj
Utworzono: wtorek, 20, luty 2018

    Początek drugiego semestru dla wielu uczniów naszej szkoły jest czasem rywalizacji i uczestnictwa  w wielu konkursach przedmiotowych. W sobotę 17.02.2018r odbyły się eliminacje   powiatowe   XVIII Podkarpackiego Konkursu Matematycznego im. Franciszka Lei.      W tym roku do konkursu powiatowego   zakwalifikowało się 16 uczniów pierwszych i drugich klas  naszej szkoły.

   Organizatorami konkursu są Oddział Podkarpacki Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki, Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli oraz dyrektorzy szkół, w których odbywają się poszczególne etapy konkursu. Konkurs odbywa się pod patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Rzeszowskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Matematycznego. Od dziewięciu lat   uczniowie naszego powiatu a w szczególności naszego LO  z powodzeniem rywalizują ze swoimi rówieśnikami z 23 powiatów województwa podkarpackiego zajmując czołowe lokaty na wszystkich etapach konkursu. (  Przemysław Dycha  był laureatem X i XI konkursu zdobywając w roku 2010 I miejsce zaś w roku 2011 II miejsce. W roku 2014 laureatem tego prestiżowego konkursu był Piotr Golec, obecnie student WAT ).   Nasz powiat jest jedynym powiatem województwa lubelskiego, który przyłączył się do konkursu, którego celem jest:

  • popularyzacja wiedzy i umiejętności matematycznych wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych,
  • motywowanie uzdolnionych matematycznie uczniów do nauki i nauczycieli do pracy z młodymi pasjonatami,
  • przygotowanie uzdolnionych matematycznie uczniów do udziału w Olimpiadzie Matematycznej,
  • wprowadzenie uczniów w atmosferę przyszłych egzaminów,
  • diagnozowanie umiejętności uczniów pod kątem odkrywania talentów matematycznych.

 Poziomy konkursu

       PKM odbywa się na dwóch poziomach.

   Uczestnikami pierwszego poziomu konkursu  mogą być uczniowie klas pierwszych liceów, klas pierwszych i drugich techników oraz klas trzecich gimnazjów, zaś uczestnikami drugiego poziomu uczniowie klas drugich liceów oraz klas trzecich techników.

 Etapy konkursu

Konkurs (na każdym z poziomów) przebiega w czterech etapach: szkolnym, powiatowym, rejonowym i  wojewódzkim.

Uczestnikami etapu powiatowego(powiat janowski)są zwykle uczniowie naszego liceum. Konkurs bowiem stawia dość wysokie wymagania.

Mamy wielką nadzieję, że w tym roku szkolnym uczniowie naszego powiatu:  Jarosz Weronika kl. Ia oraz Łukasz Krzysztof kl. IIe z  LO im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim, laureaci etapu powiatowego   przejdą pomyślnie eliminacje rejonowe w Stalowej Woli by odnieść sukces w  etapie wojewódzkim w Rzeszowie.

Zygmunt Sowa

Przewodniczący Komisji Powiatowej

XVIII  Podkarpackiego Konkursu Matematycznego

im. Franciszka Lei

 Treść zadań poziom III do pobrania

Prowadzenie:
Małgorzata Krzysztoń-Żytko

Irena Dycha

Tuesday the 19th. Custom text here. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.