Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim

VIII Konkurs Języka Angielskiego Zorganizowany przez Wyższą Szkołę Zawodową im. Szymona Szymonowica w Zamościu

Drukuj
Utworzono: wtorek, 20, luty 2018

 Celem konkursu jest propagowanie nauki języka angielskiego i sprawdzenie różnych umiejętności w posługiwaniu się tym językiem oraz popularyzacja kultury Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.

Nasi uczniowie chętnie biorą udział w różnego rodzaju konkursach szkolnych i pozaszkolnych. W listopadzie 2017 roku wzięli udział w szkolnym etapie VIII Konkursu Języka Angielskiego, który polegał na rozwiązaniu testu leksykalno-gramatycznego, zadań sprawdzających rozumienie tekstu czytanego oraz udzielenie odpowiedzi na pytania dotyczące kultury Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.

Spośród uczestników I etapu, 5 osób z naszej szkoły, zakwalifikowało się do etapu finałowego, w którym znalezli się uczniowie ze szkół średnich w Zamościu, Biłgoraju, Lubaczowie, Hrubieszowie, Krasnymstawie, Tomaszowie Lubelskim. Uczennica klasy 3e Amanda Kulpa zdobyła ex aequo największą liczbę punktów spośród wszystkich 78 osób, które przeszły do finału i nasza szkoła znalazła się na pierwszym miejscu listy finałowej. Do finału zakwalifikowali się również: Łukasz Krzysztof 2e, Albiniak Katarzyna 2a, Siwek Wiktoria 3f i Jakubiec Julia 2a.

24 stycznia 2018 roku odbył się w Zmościu etap finałowy polegający na przystąpieniu do testu TOEFL (Test of English as a Foreign Language) obejmujący Listening Comprehension, Language Form and Meaning oraz Reading Comprehension.

Gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych językowych sukcesów.

Nauczyciele języka angielskiego.

Tekst: Małgorzata Michalczyk

Prowadzenie:
Małgorzata Krzysztoń-Żytko

Irena Dycha

Tuesday the 19th. Custom text here. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.