Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim

MISJA KSIĄŻKA

Drukuj
Utworzono: poniedziałek, 29, styczeń 2018

 

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOHATERÓW PORYTOWEGO WZGÓRZA W JANOWIE LUBELSKIM

W CZOŁÓWCE  OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU MISJA- KSIĄŻKA!

 Misja – książka! to ogólnopolski turniej literacki, w którym kilkuosobowe zespoły uczniów szkół współzawodniczą ze sobą w tworzeniu własnej książki. Turniej został objęty patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Celem konkursu jest promowanie czytelnictwa, wzbudzenie zainteresowania twórczością literacką oraz nowoczesnymi sposobami jej rozpowszechniania, a także rozwijanie kreatywności i talentów literackich wśród młodzieży.

    Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim  po raz drugi bierze udział w turnieju. Już we wrześniu pracę nad książką rozpoczęła siedmioosobowa drużyna pod kierunkiem pani Doroty Rachwalskiej - Kata.  Efektem kilkutygodniowej pracy jest zbiór opowiadań - samodzielnie utworzony przez drużynę - począwszy od pomysłu i treści, aż po kwestie techniczne, związane z przygotowaniem materiałów do profesjonalnej publikacji, zarówno w formie elektronicznej, jak i drukowanej w Inteligentnym Systemie Wydawniczym Ridero. W tym roku obowiązkowym motywem przewodnim zbiorów jest DOM, dlatego ten właśnie topos łączy wszystkie opowiadania zbioru, który został zatytułowany : DROGI DO DOMU.

Drużyna, która na potrzeby konkursu przybrała nazwę TROPICIELE SŁÓW, to uczennice klas I, II i III:

Beata Bieńko, Oliwia Sosnówka, Klaudia Pawelec, Weronika Drelich, Dominika Wnuk, Katarzyna Gajór, Edyta Jaskowska.

 Uczennice są autorkami nie tylko opowiadań- samodzielnie zaprojektowały okładkę książki oraz wykonały ilustracje do każdego z opowiadań.

     Zbiór DROGI DO DOMU przeszedł pomyślnie weryfikację i został zakwalifikowany do kolejnego  etapu turnieju, w którym współzawodniczymy z drużynami z całej Polski. Pierwszym etapem wyłaniania laureatów jest otwarte głosowanie internautów na stronie konkursu. Można oddać jeden głos na jedną książkę.

Podczas drugiego etapu turnieju literackiego spośród prac z największą liczbą głosów , 5-osobowe Jury, złożone ze znawców literatury i rynku wydawniczego, wyłoni zwycięzców. Ponadto każdy członek Jury nagrodzi jedno, wybrane przez siebie, opowiadanie.

Bardzo nam zależy na profesjonalnej ocenie Jury , dlatego prosimy o głosowanie na naszą książkę. Zbiór cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Dzięki Waszym głosom już jesteśmy w pierwszej dziesiątce szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Mamy szansę znaleźć się w gronie najlepszych autorów oraz zdobyć doświadczenie, które pozwoli rozwijać nasze pasje. Głosowanie trwa do końca stycznia, dlatego zależy nam na utrzymaniu pozycji, którą obecnie zajmujemy. Na ostatniej prostej liczy się każdy głos. Życzymy miłej lektury,

a oto link do głosowania na naszą książkę:

https://ridero.eu/pl/books/drogi_do_domu/

 Dziękujemy za każdy oddany głos i szansę na sukces

TROPICIELE SŁÓW

Prowadzenie:
Małgorzata Krzysztoń-Żytko

Irena Dycha

Wednesday the 23rd. Custom text here. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.