Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim

Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych

Drukuj
Utworzono: piątek, 12, styczeń 2018

10 stycznia 2018 roku ogłoszono wyniki Ogólnopolskiego Rankingu Szkół  Ponadgimnazjalnych organizowanego przez miesięcznik „Perspektywy” i dziennik „Rzeczpospolita”, w którym po raz kolejny Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim osiągnęło wysokie wyniki.

W Rankingu Szkół Olimpijskich 2017 uwzględniono tylko 200 najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w Polsce, zarówno liceów, jak i techników. W tym prestiżowym gronie wyróżnionych placówek nasze LO znalazło się  na 183. miejscu w kraju.

W jubileuszowym, 20. Rankingu Liceów 2017 Janowskie Liceum uplasowało się w pierwszej pięćdziesiątce w rankingu szkół licealnych z województwa lubelskiego, jako jedyne z Powiatu Janowskiego.

Ranking objął przeszło 2 tys. liceów w kraju.

Zgodnie z postanowieniem Kapituły, Licea Ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to m.in.: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. Do sporządzenia rankingu wykorzystano dane ze źródeł zewnętrznych wobec ocenianych szkół.  Sukcesy w olimpiadach - 30%, Matura z przedmiotów obowiązkowych - 25%, Matura z przedmiotów dodatkowych - 45%.

W. Dyjach – dyrektor szkoły.

Prowadzenie:
Małgorzata Krzysztoń-Żytko

Irena Dycha

Wednesday the 23rd. Custom text here. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.