Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim

„Myślę pozytywnie”

Drukuj
Utworzono: piątek, 12, styczeń 2018

 

 

 Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Porytowego Wzgórza znalazło się w gronie 32 szkół z całej Polski, które zostały wybrane do współpracy z  Instytutem Edukacji Pozytywnej w ramach programu certyfikacji szkół "Szkoła Pozytywnego Myślenia".

Przez cały rok będziemy podejmować działania zmierzające do otrzymania tego zaszczytnego miana.

Oprócz całorocznego  wsparcia eksperckiego w formie zdalnej, pakietu materiałów programowych, możliwości udziału w ogólnopolskich badaniach szkół na temat zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży co miesiąc będziemy otrzymywać zadanie do realizacji.

W styczniu zadanie  certyfikacyjne polega na wspólnym pisaniu e-booków. Uczniowie zostali zapro do napisania rozdziałów do internetowego e-booka, którego hasło przewodnie brzmi:”Myślę pozytywnie- opowieści ze szkolnej ławki”. Forma literacka pracy jest dowolna uzależniona od kreatywności i wyboru autora. Na zakończenie zostanie stworzony jeden e-book z pracami wybranymi spośród dzieł wszystkich uczestników projektu.

Projekt „Myślę pozytywnie objęty jest patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Działania te mają                 na celu wspieranie zdrowia psychicznego młodzieży, co zawarte jest w Programie Wychowawczo-Profilaktycznym placówki.
Więcej informacji o projekcie na stronie- http://myslepozytywnie.pl/

Zespół Wychowawczy

Prowadzenie:
Małgorzata Krzysztoń-Żytko

Irena Dycha

Wednesday the 23rd. Custom text here. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.