Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim

Obchody „Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych” w LO im.Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim

Drukuj
Utworzono: czwartek, 05, październik 2017

 W dniu 21 września 2017 roku podczas obchodów „Europejskiego Tygodnia Mobilności” w ramach „Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych”  prowadzona była druga edycja akcji pn. „EDWARD”. To 24 – godzinne działania prowadzone przez policję ruchu drogowego oraz podmioty działające na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Działania pn.” EDWARD” promują „wizję zero” przyjętą w wielu krajach  europejskich, czyli ZERO śmiertelnych ofiar wypadków drogowych  w Europie. Oprócz wzmożonej aktywności Policji na drogach, chodzi przede wszystkim  o zwrócenie uwagi  na powszechny problem, jakim jest duża  liczba osób, która codziennie traci życie i zdrowie  w wypadkach drogowych.

Głównym celem działań jest podniesienie świadomości dotyczącej bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz wypadków z udziałem osób rannych lub zabitych na drogach. W ramach akcji janowscy policjanci przeprowadzili spotkanie z uczniami klas III Liceum Ogólnokształcącego w Janowie Lubelskim na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Pamiętajmy zatem, że nie wystarczy zmienić swojego zachowania tylko w jednym dniu. Aby ludzie nie ginęli na drogach powinniśmy zawsze mieć na uwadze własne bezpieczeństwo i bezpieczeństwo osób, które możemy narazić swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem. Wówczas ta idea i wizja „zero” będzie możliwa do zrealizowania.

Miejmy nadzieję, że podejmowane działania profilaktyczne wpłyną na bezpieczeństwo naszych uczniów- uczestników  ruchu drogowego.

Prowadzenie:
Małgorzata Krzysztoń-Żytko

Irena Dycha

Monday the 20th. Custom text here. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.