Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim

WIADOMOŚĆ, KTÓRA POSZŁA W ŚWIAT Z LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO IM. BOHATERÓW PORYTOWEGO WZGÓRZA W JANOWIE LUBELSKIM

Drukuj
Utworzono: czwartek, 05, październik 2017


   28 września 1939 roku i 28 września 2017 roku – dwie daty , które łączy jedno: PAMIĘĆ. Nie przez przypadek akcja pisania kartek do Powstańców Warszawskich zorganizowana została w Liceum Ogólnokształcącym im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w  Janowie Lubelskim właśnie w tym dniu- 28 września . W ten sposób chcieliśmy oddać hołd obrońcom stolicy, a data 28 września 1939 roku wiąże się właśnie z Warszawą- miastem, które miało nigdy nie podnieść się z ruin.   W szkolnej Izbie Pamięci mieliśmy tego dnia napisać najtrudniejsze 25 słów w naszym życiu. 25 słów - właśnie tyle mógł liczyć komunikat, który wysyłano podczas Powstania Warszawskiego.  Zanim przystąpiliśmy do pisania wiadomości, obejrzeliśmy wspólnie film pt. „Miasto ruin”, który uświadomił nam ogrom zniszczeń oraz tragedię mieszkańców Warszawy. Następnie przystąpiliśmy do zadania, które na początku wydawało nam  się bardzo proste, jednak wzruszenie oraz podniosłość chwili sprawiły, iż nie każdemu udało się zawrzeć wyrazy podziwu, szacunku i uznania w tak krótkim komunikacie. Kartki wypisane przez nas są wzruszającym dowodem na to, że pamięć o powstaniu jest wciąż żywa, a młodzi ludzie utożsamiają się z powstańcami, którzy swoją postawą pokazali jak pięknie żyć i godnie umierać.

 

Akcja BOHATERON zakończyła się minutą ciszy, podczas której zastygliśmy w bezruchu oglądając krótki film zaczynający się od słów: „ Jest takie miasto, które co roku zatrzymuje się na minutę…” Również my, społeczność Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Porytowego Wzgórzaw Janowie Lubelskim, zatrzymaliśmy się na minutę, by powiedzieć Powstańcom Warszawskim  to jedno słowo- DZIĘKUJĘ. I właśnie taka wiadomość poszła z naszej szkoły w świat 28 września 2017 roku.

Serdecznie dziękujemy Paulinie Molickiej, naszej absolwentce, wolontariuszce akcji, za wsparcie oraz pomoc w organizacji przedsięwzięcia

Koordynatorki akcji:

Maria Krzosek

Izabela Skrzypa

Dorota Rachwalska-Kata

 

Prowadzenie:
Małgorzata Krzysztoń-Żytko

Irena Dycha

Wednesday the 19th. Custom text here. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.