Pielgrzymka Maturzystów na Św. Krzyż 2017

Utworzono: poniedziałek, 02, październik 2017

22 września 2017 roku tegoroczni maturzyści z Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim udali się z pielgrzymką na Święty Krzyż. Niezbyt dobra pogoda uniemożliwiła przebycie pieszo trasy z Nowej Słupi do Sanktuarium Świętego Krzyża. W związku z tym uczestnicy pielgrzymki podeszli na Święty Krzyż od drugiej, bardziej łagodnej strony. Podczas wędrówki wszyscy uczestniczyli w nabożeństwie Drogi Krzyżowej. Rozważania poszczególnych stacji odczytywała młodzież. Następnie została odprawiona uroczysta Msza Święta, której oprawę muzyczną i liturgiczną przygotowali uczniowie liceum. Eucharystia została odprawiona w intencji zdania egzaminu maturalnego oraz o potrzebne łaski dla młodzieży i  pracowników szkoły. Nad właściwym przebiegiem pielgrzymki czuwały Pani Elżbieta Tylus i s. Maksymilia Grzyśnik. Dziękujemy Wychowawcom, Nauczycielom i Ks. Diakonowi Grzegorzowi Wasągowi za obecność razem z młodzieżą podczas wyjazdu. Ufamy, że pobyt i modlitwa na Świętym Krzyżu zaowocuje w sercach młodych ludzi pogłębieniem wiary i umocnieniem ich przyjaźni z Bogiem.

s. Maksymilia Grzyśnik

Tuesday the 24th. Custom text here. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.