Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim

Lubelski Salon Maturzystów 2017/2018

Drukuj
Utworzono: poniedziałek, 25, wrzesień 2017

Lubelski Salon Maturzystów 2017- nie mogło nas tam zabraknąć!

     Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie już po raz kolejny stał się gospodarzem Lubelskiego Salonu Maturzystów, który odbył się w dniach 18 i 19 września 2017r. Patronat honorowy nad imprezą objęli m.in. P.Lech Gawryłow, Dyrektor OKE w Krakowie oraz P. Teresa Misiuk- Lubelski Kurator Oświaty. W Lubelskim Salonie Maturzystów biorą udział uczelnie z całej Polski: Wrocławia, Szczecina, Warszawy, Białegostoku, Łodzi, są także wystawcy zagraniczni. Maturzyści uczestniczą               w wykładach ekspertów OKE w Krakowie, rozmawiają z przedstawicielami uczelni, mogą również odebrać w stoiskach Perspektyw Informator dla Maturzystów 2018.

     Lubelski Salon Maturzystów odwiedzili również uczniowie naszej szkoły- klasa IIIC oraz klasa IIIB wraz z wychowawczyniami. Spotkanie z przedstawicielami uczelni z całej Polski pozwoliło maturzystom uzyskać informacje na temat warunków rekrutacji oraz propozycji kierunków, jakie zostały przygotowane na rok akademicki 2018/2019. Uczniowie wzięli również udział w dwóch wykładach: Historia na egzaminie maturalnym (prowadzący: H. Palikij) oraz Wiedza o społeczeństwie na egzaminie maturalnym (prowadzący: M. Kubala). Wskazówki przekazane przez wykładowców oraz zagadnienia, które zostały omówione, z pewnością okażą się pomocne w przygotowaniach do egzaminu maturalnego z tych przedmiotów.

    Wyjazd na Lubelski Salon Maturzystów to dla tegorocznych maturzystów początek przygotowań do kolejnego kroku w życiu, jakim jest egzamin maturalny oraz rekrutacja na studia. Życzymy Wam dobrych decyzji oraz wytrwałości w tym trudnym dla Was czasie.

   Izabela Skrzypa

Dorota Rachwalska-Kata

Prowadzenie:
Małgorzata Krzysztoń-Żytko

Irena Dycha

Monday the 20th. Custom text here. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.