Jubileusz 100-lecia Szkoły

Szanowni  Absolwenci, Nauczyciele, Emerytowani Pracownicy
 Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim
oraz Sympatycy Naszej Szkoły

W 2017 r. przypada 100 rocznica powstania Liceum Ogólnokształcącego w Janowie Lubelskim.

W dniu 1 września 1917 roku zostało otwarte czteroklasowe gimnazjum męskie, które w rok później uzyskało prawo ośmioklasowej szkoły średniej. Początkowo gimnazjum było szkołą męską, dopiero w roku szkolnym 1920/1921 zostało placówką koedukacyjną.

Setna rocznica istnienia Szkoły, którą obchodzić będziemy w październiku 2017 roku,  to moment,  na który złożyły się wysiłek i praca wielu pokoleń mieszkańców naszego regionu. Z tego też powodu pragniemy, by obchody stały się świętem całego środowiska lokalnego. Prestiżowy charakter tego wydarzenia, świadomość roli Szkoły  w naszym otoczeniu, szacunek do jej historii oraz silna emocjonalna więź ze „starym LO” powodują pragnienie nadania tej uroczystości wyjątkowej rangi.

Z tego względu zwracamy się do wszystkich sympatyków szkoły, ludzi rozumiejących potrzebę budowania                                                 i kontynuowania rodzimych, lokalnych tradycji o wsparcie naszego projektu. Liczymy na Państwa ciekawe pomysły, aktywny udział w przygotowaniu uroczystości i inne formy aktywności.

Na naszej stronie będziemy zamieszczać wszystkie informacje dotyczące organizacji Jubileuszu.

Zapraszamy do kontaktu.

Dyrektor  Liceum Ogólnokształcącego

im. Bohaterów Porytowego Wzgórza

w Janowie Lubelskim

Wiesława Dyjach

Tuesday the 24th. Custom text here. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.